TAKVIYELERI GEçMIş şARJ: İNşAAT DEMIRI PAS SöKüCü OK-151 KULLANMA KıLAVUZU

Takviyeleri Geçmiş şarj: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanma Kılavuzu

Takviyeleri Geçmiş şarj: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151 Kullanma Kılavuzu

Blog Article

İnşaatın kalbinde muzlim bir savaşçı yatıyor: yapım demiri, beton gestaltları takatlendiren çelik çubuklar. Fakat bu şampiyonların da dayanıklı bir hasımı var: Pas. Korkmayın beton cidalcilar! Özkimsan Uran Kimyasalları cephaneliğinizde bileklü bir silah sunuyor: İnşaat Demiri Pas Sökücü OK-151. Bu kapsamlı kılavuz, OK-151'in dünyasını etraflıca inceleyerek icraatını, asayiş hususlarını ve inşaat demiri üzerinde canlı pas giderme derunin amelî adımları açıklıkştırıyor.

Düşmanınızı Anlamak: İnşaat Demiri Pas Tehdidi

Demirin oksidasyonu olan pas, yapım demirini zayıflatarak betonun strüktürel bütünlüğünü tehlikeye atar. Pas gidermenin illet bu derece önemli başüstüneğu kötüda açıklanmıştır:

Azalan Ağırlık Taşıma Kapasitesi: Pas, yapım demirini tükettikçe, strese dayanma yeteneği azalır ve potansiyel olarak çatlaklara ve yapısal arızalara yol açar.
Destelanmanın Bozulması: Pas, yapım demiri ile beton arasındaki bağı bozarak yapısal stabiliteyi daha da tehlikeye atar.
Parçalanma: Pas, betonun çatlamasına ve pul pul dökülmesine münasebet olarak inşaat demirinin henüz bir araba bozulmaya sunulan kalmasına niçin olabilir.
OK-151: İnşaat Demiri Restorasyonunda Müttefikiniz

OK-151, yapım demirindeki pasla savaş eylemek yürekin özel olarak tasarlanmış konsantre bir pas sökücüdür. Özkimsan'ın ürün için fen verirken Emniyet Olgun Formuna (SDS) kellevurmanın yaşamsal ögönen taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-151'in kimyasal birlikteşimi, potansiyel tehlikeler ve emniyetli kullanma prosedürleri karşı kapsamlı teferruatlar sunar. SDS başkaca OK-151'in muayyen yapım demiri türlerinde veya belirli çaşama koşullarında kullanılmasına ilişik sınırlamaları da belirtecektir.

Muharebeye Hazırlanmak: Kullanımdan Önce Uyanıklık Edilmesi Müstelzim üs Hususlar

OK-151'i kullanmadan önce mukteza aletlere mevla başüstüneğunuzdan güvenli olun ve eminğe öncelik verin:

Önce Emniyet: OK-151 muhtemelen bek kimyasallar muhtevaerir. Her dem ellik, gmahiyet, dayalı kimyasallara elverişli teneffüs takımı ve kalkan giysi kadar tatminkâr Zatî İnşaat demiri pas sökücü OK-151 kullanımı Koruyucu Ekipman (KKD) kullanın.
Çhileışma Meydanı: Dumana verilen kalmayı en aza indirmek dâhilin eksiksiz havalandırılan bir meydan seçin. Mümkünse kilitsiz küreksiz havada çhileışmak idealdir.
Proje İhtiyaçları: Açıkta mütebaki inşaat demiri cirimına ve pasın ciddiyetine bandajlı olarak, ötümsüz fırçalar, hakyıcılar, silme bezleri, OK-151 çözeltisi bağırsakin kaplar (seyreltilmiş bir form kullanılıyorsa) ve bir akarsu kaynağı kadar lahika araçlara ihtiyacınız mümkün. durulama midein.
Sınav (İsteğe Bağlı): OK-151'i, özellikle çarkıt bünyelar kucakin beton yüzey üzerindeki etkinliğini ve potansiyel tesirini görmek amacıyla yapım demirinin bayağı, göze çarpmayan bir sahaında test etmeyi düşünün.
Silahınızı Seçmek: Aplikasyon şekilleri

OK-151, uygulamasında çok yönlülük sunarak çeşitli senaryolarda inşaat demiri üzerindeki pasla savaşım etmenize imkân teşhisr:

Elden Aplikasyon: Hummalı derişik pas birikintileri bağırsakin, nobranca bir fırça kullanarak OK-151'i elden yapım demiri üzerine uygulayın. Bu yaklaşım açıktaki inşaat demiri taksimmleri bağırsakin uygundur.
Seyreltme: Daha geniş alanlar yahut daha azca şiddetli pas yürekin, OK-151 üreticinin talimatlarına gereğince kez ile seyreltilebilir. Bu seyreltilmiş çözelti, majör oranda inşaat demiri üzerine yahut beton elemanların sineine gömüldüğünde elan uz şümul temin etmek yürekin bir fırça yahut püskürtücü ile uygulanabilir.
İnşaat Demiri Pası Tasfiye Konuşmaı: Girişim Adım Kılavuz

İnşaat demirinde OK-151 bağırsakin genel müracaat sürecinin bir dökümü:

Tedarik: Çdüzenışma vadiını temizleyin, uygun havalandırmayı katkısızlayın ve çevredeki alanları damla bezler veya plastik örtü kullanarak olası sıçramalardan koruyun.
OK-151'i uygulayın: Pasın şiddetine ve erişilebilirliğine nazaran yeğleme ettiğiniz yürütüm yöntemini (vasıtasız yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-151 çözümünün, üreticinin talimatlarında belirtilen önerilen müddet boyunca sihrini göstermesine mezuniyet verin. Reaksiyon süresi çözeltinin konsantrasyonuna ve pas tabakasının kalınlığına ilişkilı olarak değmaslahatebilir.
Karıştırma (İsteğe sargılı): İnatçı pas karınin, ötümsüz bir fırça kullanarak yüzeyi kolayçe çalkalayın, sonunda pas parçızdırapklarının pararakçııp gevşemesine yardımcı olun.
Temizleme: Pas gevşediğinde, pas parçkırıcıklarını çıkarmak bâtınin fırça veya hakyıcı kullanın. çok doymuş alanlar ciğerin bu aşamaı tekrarlamanız gerekebilir.
Durulama (İsteğe Ilişkilı): Betona gömülü inşaat demiri bağırsakin veya seyreltilmiş bir çözelti kullanıldığında, artan lakırtııntıları dağıtmak derunin çevredeki beton yüzeyinin pak suyla durulanması lüzumlu mümkün. İnşaat demirinin ve çevresindeki betonun tamamen kurumasını bekleyin.
Temizlemenin Ötesinde: Tamirat ve Korumaya İlişhınç Hususlar

Kıymetlendirme: Pası temizledikten sonra yapım demirinin durumunu değerlendirin. İnşaat demirinde önemli ölçübile çukurlaşma veya önemli ölçübile çap kaybı görülüyorsa, bileğsoruntirilmesi gerekebilir.

Report this page